Diyanet Haber

Baba kız aynı üniversitede eğitim görecek

Bu yıl Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği Bölümünü kazanan 45 yaşındaki baba Erdoğan, ADYÜ Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi kızı Fatma Zehra Erdoğan ile aynı üniversitede eğitim görecek. 

Aynı zamanda kentte Ulu Cami‘de imamlık görevini yürüten Erdoğan, kızıyla aynı üniversitede olacak olmanın heyecanını yaşadığını ifade ederek, “Kızımla aynı üniversiteye gelmek planlayarak düşündüğüm bir şey değildi. Kızım İngiliz Dili Edebiyatı Bölümünü kazanınca ben de üniversite okumak istedim. Adıyaman’dan da uzaklaşmak istemedim. Tek tercih yaptım. Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliğini kazandım. Çok şükür nasip oldu, kazandım. Sonu inşallah hayırlı olur.” dedi. 

 Bazı il ve ilçelerde 1996’dan bu yana imam olarak görev yaptığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Görev icabı yurt dışında da bulundum. 2013’te dikey geçiş sınavı ile Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçiş yaptım. 2015’te yurt dışı görevini yürütürken Erzurum Atatürk Üniversitesi Temel İslam Bilimleri İslam Hukuku Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansımı bitirdim. Bu yıl da ADYÜ Arapça Öğretmenliği Bölümünü kazandım. Okumaktaki hedefim makam mevki sahibi olmak için değil, ilim bilmek. Müftülüklerde bu kolaylıklar sağlanmamış olsaydı uzaktan eğitimin dışında hiçbir şey yapamayacaktım. Hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem de müftülüğümüz eğitime büyük önem veriyor. Kendilerine teşekkür ederim. Çocuklarım üniversiteyi hazırlanırken onları motive etmek istedim. Aynı zamanda mesleki donanım açısından da ilgi alanıma giren bölümü seçtim. Arapça öğretmenliğini bitirdikten sonra Arapça öğretmeni olmak gayem değil ama mesleki açıdan faydasını göreceğini düşünüyorum.”

Gençlere rol model olduğu için mutlu olduğunu anlatan Erdoğan, “Çocuklarımın, ‘babam bu yaşta ders çalışıyor, başarmak için uğraşıyor, ben niye çalışmayayım’ diye düşündüklerini düşünüyorum. Bu çabamla, aynı zamanda üniversitedeki gençlere okumanın yaşının olmadığını göstermek istedim.” dedi. 

– “Babamın okuma gayreti bana da ilham kaynağı oluyor”

Erdoğan’ın kızı Fatma Zehra Erdoğan ise ADYÜ İngiliz Dili Edebiyatı 2’inci sınıf öğrencisi olduğunu belirterek, “Babam ile aynı üniversiteyi paylaşacağım. Çok güzel duygu. Babamın okuma gayreti bana da ilham kaynağı oluyor. Bir kardeşim var, o da bu yıl üniversiteyi kazandı. Umarım babam üniversiteyi kazanan öğrencilere de ilham olur. Hedefim, babamın yolundan gidip yüksek lisans ve doktora yapmak. Babamı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün