Genel

Din görevlileri tecrübelerini paylaştı

Diyarbakır Müftülüğünce düzenlenen program, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Kayapınar İlçe Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programa İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri ve İstanbul’da görev yaptıkları camilerde örnek çalışmalara imza atan din görevlileri Mehmet Keskin, Metin Kaçar ve Mehmet Şenyiğit katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, farklı illerde görev yapan personelin kaynaşması ve kendi görev yerlerinde hayata geçirdikleri başarılı faaliyetleri başka bölgelerdeki görevlilere aktarması amacıyla bu tür programların düzenlendiğini belirtti.

Sonrasında kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın ise Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan her bir personelin Diyanet camiasını temsil ettiğini unutmamasını ve bu düşünce ile hareket etmesi gerektiğini dile getirdi.

Ardından İstanbul’dan programa davet edilen din görevlileri sırasıyla tecrübe ve projelerini salonda bulunanlarla paylaştılar.

İl Müftüsü Karabayır Kayapınar Kız İmam Hatip Lisesi’nde seminer verdi

Öte yandan Diyarbakır Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Kayapınar Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Burada bir konferans veren Müftü Karabayır, imam hatip okullarının topluma kazandırılmasında büyük emeği olan Celalettin Ökten’i anarak öğrencilere sahip olduklarının kıymetini bilmeleri tavsiyesinde bulundu.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün