Genel

Dinç: Hafızlarımız İlahi Kitabı harf harf kalplerine nakşetti

Osmaniye Envar-ül Hamit Camii Müezzin Kayyımı Yunus Önat’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşması İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından yapıldı.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu konuşmasında; “Allah’ın her günü güzel ama bugün bizim için ayrı bir güzel. Bugün 32 öğrencimiz  Hafızlık eğitimlerini tamamladılar. Osmaniye  İl ve İlçelerinde her sene yaklaşık 100 öğrencimiz hafız olarak yetişiyor.  Rabbimize hamd ediyoruz. Bu sayıların artmasını diliyoruz” dedi ve katılımcılara teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ise; “Hafız kardeşlerimizin yetişmesinde emeği geçen başta İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’na olmak üzere gece gündüz bu kardeşlerimizin hizmetinde olan Kur’an Kursu yöneticilerimizi, öğreticilerimizi, akşam sabah gözleri nemli bir biçimde dua eden anne babalarını, bu kardeşlerimiz bir eksiklikle karşılaşmasın, açta açıkta kalmasınlar diyerek onların hizmetinde olan hayırsever, Kur’an sevdalısı Osmaniyeli kardeşlerimizi, bu müesseselerimizin ayakta durması için her türlü kolaylığı gösteren başta Sayın Valimiz ve diğer yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Cenabı Hak hepinizden razı olsun.” diye konuştu. 

Hafızlığın ayrı bir nimet olduğunu ifade eden Kadir Dinç, “Hafız olan kardeşlerimiz İlahi Kitabı harf harf, kelime kelime, ayet ayet, sure sure kalplerine nakşettiler. Adeta Kur’an onların gönüllerine yeniden nazil oldu.” dedi.

Program sonunda Merkez Kur’an Kursu, Müftü Bestami Aksu Kur’an Kursu’ndan 16 erkek hafız, Gülistan Kız Kuran Kursu ve Elif Körlü Kız Kur’an Kursundan 16 kız hafız olmak üzere 32 hafıza icazet belgeleri ve ödülleri Vali Ömer Faruk Coşkun, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç tarafından verildi.

Programa; Vali Ömer Faruk Coşkun Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Osmaniye eski Milletvekili Suat Önal, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, ilçe müftüleri, hafızların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün