Diyanet Haber

Erbaş, televizyonlarda parayla dua okuyanlara sert tepki gösterdi

İl buluşmaları kapsamında Nevşehir’e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, il müftülüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Din Görevlileri Buluşması”nda önemli konulara değindi.

Sigaradan faize bir çok konuda önemli açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dini istismar eden şebekelerin televizyonlardan para karşılığı dua okuduğunu ifade etti ve mücadele edeceğiz dedi.

Erbaş şöyle konuştu:

“Toplumda ‘irşat ediyorum’ diye kendine menfaat sağlayan, menfaat şebekeleri oluşuyor. Televizyonlar bile kurmuşlar. Birisi bana göndermiş, ekranda çok açık bir şekilde diyor ki, ‘Başım ağrıyor, dişim ağrıyor. Bunun duası, şudur.’ Hesap numarası veriyor, ‘Şuraya şu kadar yatır, ona göre duanı yapacağım.’ Bu derece milletimizi menfaate bağlayan şebekeler oluşmuş. Bunlarla biz mücadele edeceğiz”

Sigara konusunda da mücadele çağrısı yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş “Bir yılda 118 bin 500 insanımızı sadece Türkiye’de öldüren bir katilden insanımızı uzak tutmamız gerekiyor. 30 milyar dolar olsa dünyada açlıktan ölecek insan kalmayacak. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. 30 milyar dolar. Bugün sadece Türkiye’de sigaraya ve sigaranın sebep olduğu hastalıkları tedavi etmek için bu kadar para gerekiyor. Bu ne büyük bir kötülüktür. İnsanlığa yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir. Bununla kim mücadele edecek? Biz mücadele edeceğiz. Birinci olarak bununla mücadele edecek bizleriz, hocalarımız..” ifadelerini kullandı.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün