Genel

Hafızlık Kur’an’ı akla ve kalbe yerleştirmektir

Yalıhüyük İlçe Müftülüğünce başlatılan Sivil Hafızlık Projesi” kapsamında hafızlık eğitimini tamamlayan Cafer Kaya için İcazet Merasimi düzenlendi.

Yalıhüyük Merkez Camii’nde düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, İlçe Müftüsü Önder Özkan’ın açış ve selamlama konuşması ile devam etti.

“Sivil Hafızlık Projesi” hakkında kısa bilgiler veren Özkan, hafızlığını tamamlayan Cafer Kaya ile bir yıl çalıştıklarını belirterek projenin önemine dikkat çekti.

“Hafızlık Kur’an’ı akla ve kalbe yerleştirmektir”

Yalıhüyük İlçe Kaymakamı Muhammed Deniz Kılınç ise; “Kalbini Kur’an ile ziynetlendiren hafızımızı canı gönülden kutluyorum. Hafızlık, bir kitabı öylesine ezberlemek değildir elbette. Kur’an-ı Kerim’i akla ve kalbe yerleştirmek, hayata ve ahlaka kılavuz yapmak, onu anlayarak okumak ve aydınlattığı yoldan yürümektir. Hafızlığın şükrü onu unutmamak, yaşamak ve hayatı onunla güzelleştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarını ardından Hafız Cafer Kaya’ya belgesi, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu tarafından takdim edildi. 

Hafızlığının önemine değinen ve Kaya’yı tebrik eden Poçanoğlu; “Hafızlık demek; Kur’an-ı Kerim’i ezberlemek, ardından onu muhafaza etmek ve en önemlisi onu yaşamak demektir. Hafız denilince Kur’an’ın mealini, tilavetini İslam’ın helallerini ve haramlarını ve onun ahlakını muhafaza eden kişi akla gelmedir. İlçemiz de inşallah hafızlığın merkezlerinden bir yer olur. Bir hafızla, bir çiçekle bahar gelir mi diye soranlar olabilir? Ama açan bir çiçek, bize baharın başlangıcını gösterir. İnşallah bu kardeşimiz ile bu proje kapsamında hafızlarımızın devamı gelecektir. Ben hafızımızın yetişmesine emeği geçenlere, ailesine, Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Müftümüze huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Program, İlçe Müftüsü Önder Özkan’ın Hafız Cafer Kaya’ya cübbesini giydirmesinin ardından protokol üyelerince verilen ödül takdimi ile sonra erdi.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün