Genel

Hasta olanlara hizmet etmek manevi bir kazançtır

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, beraberindeki heyetle birlikte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde yatan hastaları ziyaret etti.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan ile birlikte yatan hastaları ziyaret eden heyet, hastalara dua ayetlerinin yer aldığı kitapçık ve karanfil hediye etti.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan Müftü Taşçı, ayda bir gün hastalara manevi ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Cenab-ı Hak Kur’an’da kendini tanıtırken şöyle buyurur: ‘Beni yediren ve içiren O’dur. Hastalandığımda bana şifa veren de O’dur.’ Hastalıklarla ilgili hadis-i şeriflerinde Efendimiz (s.a.s.), ‘Bir Müslüman’a herhangi bir musibet, bir sıkıntı, bir keder, bir üzüntü, bir eziyet, bir gam dokunursa, hatta kendisine bir diken bile batarsa, mutlaka Allah bunları onun günahlarına kefaret yapar.’ buyurmaktadır. Hastalık ömür sermayesinin kıymetini hatırlatan bir nimettir. Sabunun kiri temizlediği gibi hastalık da günah kirlerini temizleyip günahlarımız için kefaret olur. Hastanın duası makbul olduğu için herkes için dua edilmelidir.

Hasta olanlara hizmet etmek manevi bir kazançtır. Esasen bu hasta anne ve baba ise hasta bakıcısı olan evlatlarına cenneti kazandırmaya sebeptir. Hasta anne babasına bakan kişi yaşlandığında çocuğundan aynı muameleyi görmesine vesile olan bir nimettir. Efendimiz buyuruyor ki ‘Bir genç, ihtiyar bir kimseye yaşından dolayı hürmet ederse Allah da ona yaşlılığında kendisine hürmet edecek birini hazırlar.”
 

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün