Genel

Hollandalı iş insanı Ifeanyi Müslüman oldu

Hollandalı iş insanı Maxwell Ifeanyi, Müslüman olmak istediğini belirterek Kayseri Müftülüğüne başvurdu.

Ifeanyi için Kayseri Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi.

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven öncülüğünde gerçekleştirilen merasimd Kelime-i Şehadet getiren Hollanda vatandaşı Maxwell Ifeanyi Müslüman oldu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Güven, İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim, Maxwell Ifeanyi’nin Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile son buldu.

İl Müftüsü Şahin Güven, “Hollanda vatandaşı olan Maxwell, Müslümanların ahlakından etkilendiği için İslam’la ilgili araştırmalara başlıyor. Bu araştırmalar neticesinde ve özellikle iş adamlarımızın da desteği ile İslam dini hakkında bilgiler ediniyor. İki yıldır araştırmalar yapan, düşünen ve bunun sonucunda “ben de Müslüman olmak istiyorum” diyen bir kardeşimiz kendisi. Kendisi Müslüman olduktan sonra Cuma Reyyan adını tercih etti. Cuma Reyyan kardeşimizin Müslüman olmasında Kayserili iş adamlarının rolü büyük. Ticaret yoluyla İslam dininin yayılışının ve Müslüman tüccarların ticaret ahlakını hayatlarına yansıtmalarının ne kadar önemli olduğunu dahi iyi öğrenmiş oluyoruz.” dedi.

Cuma Reyyan ise “insanların kendisine karşı davranışlarından etkilenerek İslam dinini araştırdığını ve sonunda doğru kararı vererek Müslüman olduğunu, Müslümanlığı seçtiği için çok mutlu olduğunu” belirtti.

İl Müftüsü Şahin Güven, Cuma Reyyan’a “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan İngilizce Kur’an-ı Kerim Meali ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün