Genel

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelindeki Kur’an kursları arasında düzenlenen “Erkek Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali” Kütahya Ulu Camii’de gerçekleştirildi.

Yarışmanın finaline Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, il müftüleri, ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, yarışmaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; “Küçük yaşta Allah’ın kelamını öğrenmek için emek veren yavrularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Yarışmanın kaybedeninin olmadığını kaydeden Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ise “katılan bütün öğrencilerin birer ‘Kur’an incisi’ olduğunu, yaz tatilinde yaklaşık 3 milyon öğrencinin Kur’an öğrenmek için camileri ve Kur’an kurslarını doldurduğunu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bu tür yarışmaların Kur’an kurslarının tanıtımına büyük bir katkı sağladığını” belirtti.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kütahya’nın Kur’an hizmetinde müstesna bir yeri olduğunu belirterek; “Kur’an konusunda maharetli olanlar, Allah’ın (c.c.) seçkin melekeleri ile beraberdir.  Hayatlarının baharında Allah’ın (c.c.) kelamı ile tanışan yavrularımıza Allah, Kur’an’ın izinde bir hayat nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Kütahya Müftülüğü ev sahipliğinde tarihi Ulu Camii’de gerçekleştirilen yarışmaya, illerde ve bölgelerde yapılan elemelerde birinci olan Balıkesir, Bitlis, Gaziantep, Isparta, İzmir, Malatya ve Samsun’dan 7 öğrenci katıldı.

Yarışmanın sonunda Bitlis Ahlat Abdurrahman Gazi Kur’an Kursu öğrencisi Doğukan Yegin birinci oldu.

İzmir Karabağlar Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu öğrencisi Ömer Baydar ikinci, Gaziantep Şahinbey Hoşgör Yeditepe Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Mehmet Hakan Doğan ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca çeşitli hediyeler verildi.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün