Genel

Kur’an kursu öğrencilerine “Bağımlılık” semineri

Çorum İl Müftülüğü ile Yeşilay Çorum Şubesi iş birliği ile camilerde ve Kur’an kurslarında eğitim gören yaz Kur’an kursu öğrencilerine yönelik,Bağımlılıkkonulu seminer düzenledi.

Abdibey Camii’nde düzenlenen seminere İl Müftüsü Muharrem Biçer, Yeşilay Çorum Şubesi Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder, İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik, Müftülük personeli ile cami, Kur’an kursu görevlileri ve yaz Kur’an kursu öğrencileri katıldı.

Seminerin açılışında konuşan İl Müftüsü Muharrem Biçer, Yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’in Bakara Suresi 195. Ayet-i kerimesindeki; “Kendi ellerinizle, kendinizi tehlikeye atmayın.” emrine dikkati çekerek çocuklara kötü alışkanlıklardan uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Müftü Biçer, özellikle günümüzde ulaşılması kolay olan zararlı yiyecekler, sigara bağımlılığı ve internet bağımlılığına dikkati çekerek Kur’an kursu öğrencilerine bunlardan uzak durmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

Sonrasında kürsüye gelen Yeşilay Çorum Şubesi Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder ise öğrencilere bağımlılıkla ilgili detaylı bilgilendirilmeler yaptı.

Program sonunda yaz Kur’an kursu öğrencilerine Çorum Müftülüğü ve Yeşilay tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün