Genel

Prof. Dr. Muslu Adıyaman’da çeşitli programlara katıldı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Adıyaman programına 45 kız öğrencinin hafızlık eğitimi gördüğü Şehit Türkan Tekin Hafızlık Kur’an Kursu ziyareti ile başladı.

Burada hafızlık öğrencileri ile bir süre sohbet eden Prof. Dr. Muslu, Kur’an kursu öğreticilerinden kursla ilgili bilgi aldı.

Muslu daha sonra Abdullah Bin Ümmü Mektum Görme Engelliler Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Kur’an Kursu’nda eğitim gören 12 erkek, 10 kadın kursiyer ile bir araya gelen Ramazan Muslu, görme engelliler Braille alfabesi eğitmeni Ümit Şahin’den ezgiler ve görme engelli öğrencilerden şiirler dinledi.

Görme engelli kursiyerlere hitap eden Prof. Dr. Muslu; ”Önemli olan insanların gönül dünyasının görmesi, kalp gözünün açık olmasıdır. Allah’ın kelamını öğrenmek ve okumak için engel yoktur. Gördüğüm kadarı ile öğrencilerimiz çok başarılı. Başarılı çalışmalarından dolayı İl Müftülüğümüze ve öğretici hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.  

Ziyaretlerden sonra Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Diyanet İşleri Başkan Yarımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu’ya Adıyaman İl Müftülüğü Diyanet Gençlik, Engelliler ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele koordinatörlüklerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Muslu’ya Adıyaman programında Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada da eşlik etti.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün