DİTİB

Sınıflar ramazan için süslendi

Haftasonu ders gören öğrencilerin yardımlarıyla DİTİB Eğitim Merkezi, ramazının manevi iklimine hazırlandı.

“Çocuklarımızın, ramazanın manevi atmosferini hissetmelerini istiyoruz”

Ramazan ayında görsel bir ortam oluşturmak istediklerini ifade eden Din Görevlisi Naci Şengün, “Ramazan ayı geliyor ve eğitim merkezimizin girişinde öğrencilerimizin görebilecekleri geçiş güzergâhında din görevlisi arkadaşlarımızla ramazan süslemesi yaptık. Amacımız çocuklarımızın ramazanın ruhunu sadece ifadelerimizle değil, yaptıklarımızla, süslemelerimizle maneviyatı hissettirmek ve ramazan kültürümüzü canlandırmaktır. Karagöz – Hacivat, ramazan davulcusu, maniler ve mahyalarımız bir kültür zenginliğimizdir. Ve çocuklarımız bunları unutmamalıdır. “ dedi.

“Ramazanı ayını öğrencilemize hissettirmeye çalışıyoruz”

Bazı özel günlerde, aylar öncesinden görsel süslemelere başlandığını, bunu da çocukların gördüğünü dile getiren din görevlisi Merve Şengün ise bayram ve ramazanı çocukların hissetmelerindeki öneme vurgu yaparak şunları kaydetti: “Ramazanın maneviyatını biz de bir nebze olsun yaşatmak istiyoruz. O sevinci çocuklarımıza verebilirsek, hissettirebilirsek ne mutlu. O sebeple değişik dekorasyonlarla süsleme yapıyoruz, balonlar asıyoruz, yani ramazanı en güzel şekilde, en manalı şekilde, öğrencilerimize hissettirmeye çaba gösteriyoruz.“

Ramazan ayının arefesinde DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, sınıfları gezerek öğrencilerin ramazan aylarını tebrik etti.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün