Genel

Sürgeç: Ezan bizim için çok çok önemlidir

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat İlçesindeki Abdülhamit Han Camii’nde düzenlenen yarışmaya Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerinden yarışmacılar katıldı.

Yarışmacılardan iki ayrı makamda ezanı okumaları istendi. Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, İl Müftü Yardımcısı Süleyman Yavuz, KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ahmet Görüzoğlu, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir ve İmam Hatip Muzaffer Güneş’ten oluşan seçici kurul, yarışmacıları makam uygulama, tavır eda-seda ses, fonetik diksiyon tecvit, nefes mimik ve temsil konularında değerlendirdi.

Yarışma sonunda birinciliği Kilis’ten Ömer Faruk AVCI, ikinciliği Osmaniye’den Yunus Önat ve üçüncülüğü Şahin Gezginci aldı..

Yarışma sonunda Sürgeç “Ezanı Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali bu yıl Kahramanmaraş’ımızda yapılıyor. Bölgelerde 1. Olan yarışmacılar Türkiye finalinde yarışacaklar. Ezan bizim için çok çok önemlidir. Hem namaza davettir. Hem İslam’a, inanca davettir. Bizim dışarıya ulaştığımız en önemli ilahi iletişim kanalımızdır” şeklinde konuştu.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün