Genel

TDV yardımları, Kenya’da yüzleri güldürdü

“Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin” sloganıyla yola çıkan vakıf ekipleri, Kenya‘nın başkenti Nairobi başta olmak üzere Isiolo ve Mombasa’da toplamda 2 bin 800 gıda paketi dağıttı, bölgedeki yetimhaneleri ziyaret etti.

İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımlarında bulunan TDV gönüllüleri, hayırseverlerin gönderdiği yardımları binlerce kilometre uzakta dağıttı.

Farklı coğrafyalardaki 196 bin 675 kişiye iftar

Öte yandan TDV, farklı coğrafyalarda 98 ülkede ihtiyaç sahibi ailelere 102 bin 100 gıda paketi ulaştırıp 196 bin 675 kişiye de iftar verecek.

Vakıf, Bangladeş, Çad, Filistin, Nijer, Somali, Sudan, Suriye ve Yemen olmak üzere 8 ülke ve 19 bölgede 11 bin çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yapacak.

Ülke genelinde il ve ilçe şubeleri tarafından kurulacak iftar sofralarından bir milyondan fazla insan yararlanacak. TDV, bu yıl ramazanda yurt içinde ve yurt dışında toplam 22,3 milyon lira değerinde yardım yapmış olacak.

“TDV iyiliğin sesi olacak”

TDV Yurtdışı Uzmanı Selahattin Karabostan, vakfın ramazan çalışmaları kapsamında dünyada iyiliğin sesi olacağını kaydetti.

Karabostan, “Kenya’da bu ramazanda üç bölgede çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yardıma muhtaç insanların bir ay boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak gıda paketleri dağıttık. Bölgedeki yetimhaneleri ziyaret ettik.” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün