Diyanet Haber

Yeni atanan genel müdürler göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne atanan Akif Pusmaz ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Bilgin’in göreve başlaması dolayısıyla, Diyanet İşleri Başkanlığında tören düzenlendi.

Pusmaz ve Bilgin, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenlerin ardından göreve başladı.

“Bir kurumun başarısının altında insan kaynağı yatmaktadır”

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende Akif Pusmaz’a hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bir kurumun başarısının altında insan kaynağı yatmaktadır. Eğer insan kaynağı verimli bir şekilde kullanılırsa, o kurumun başarıya ulaşmaması düşünülemez.” dedi.

Başkan Erbaş, Başkanlığın hizmetlerinin gelişimiyle personelin özverili çalışmaları arasındaki bağa dikkati çekerek; Bu, arkadaşlarımızın, hocalarımızın gayretleriyle doğru orantılıdır. Bunun için aşk, fedakârlık gerekiyor. Bu aşkın ve fedakârlığın samimi bir şekilde Diyanet İşleri Başkanlığına sarf edilmesi, netice itibarıyla milletimizin kazanmasına, milletimizin en güzel bir şekilde bu teşkilatın çalışmalarından istifade etmesine yaramış oluyor.” ifadelerini kullandı.

“Makamların geçici olduğunu, önemli olanın o makamlarda yapılan hayırlı hizmetler olduğunu” belirten Erbaş, şöyle devam etti:

“İki günü birbirine eşit olan zarardadır.’ hadis-i şerifi doğrultusunda hareket edersek biz mutlaka daha başarılı olacağız. Bugün düne göre daha iyi neler yapabilirim gayreti içerisinde olursak ki her Müslümanın böyle olması gerekiyor, hem kurumumuza hem milletimize hem de insanlarımıza daha faydalı hizmetler yapacağımızda hiçbir şüphe yoktur.”

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bilgin görevine başladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş daha sonra Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen törene katıldı.

Mehmet Bilgin’e hayırlı olsun dileklerini ileten Erbaş, “Cenab-ı Hakk yar ve yardımcınız olsun. Yönetim Hizmetleri, merkez teşkilatımızın personel itibarıyla yaklaşık olarak üçte birini içinde bulunduran önemli bir genel müdürlüktür.” dedi.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün cami ve Kur’an kursları ile eğitim merkezi binalarının yapım, bakım ve onarımı gibi önemli ve ağır bir sorumluluk alanı olduğunu belirten Erbaş, şunları kaydetti:

“Önemli olan hepimizin emanet bilinciyle bulunmuş olduğu göreve sarılması ve onun hakkını vermesidir. Bu noktada bütün hocalarımız tecrübelerini birleştirecek ve hep birlikte başarıya odaklanacağız. Buraya hizmet; milletimize, dinimize hizmettir. Biz, Din-i Mübin-i İslam’a hizmet ediyoruz. Bizim attığımız her adım, hizmetlerimizin daha nitelikli bir şekilde olması içindir. Niyetimiz halis, samimi olursa bu da işimize, başarımıza yansıyacaktır.”

Her iki törende de Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Törenlerde Diyanet İşleri Başkan yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanları da hazır bulundu.

Diyanet Haber

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün